12/21/08

תגבירו את הווליום

Turn up the volume


התמונה העליונה מימין לקוחה מ-modelcouture. התמונה הימנית התחתונה סרוקה מהספר Decades of Fashion והתמונה השמאלית נסרקה מגליון אוגוסט 2001 של Glamour.


כל היום חשבתי על ז'קטים. טוב, לא בדיוק כל היום - שלא תחשבו שאני חושבת רק על אופנה ושזה התחום היחיד שאני מתעניינת בו - מדובר רק בכמה מחשבות בהקיץ על ז'קטים בין חיפושים אינסופיים של חומר בגוגל בעבודה (חומר שלא ממש קשור לאופנה, למרבה הצער). ניסיתי גם "לעשות לביתי" בזמן העבודה ולהגניב כמה חיפושים לטובת הבלוג, אך לצערי זה לא ממש התאפשר. אני חולקת משרד יחד עם עוד כמה אנשים, שזה דווקא נחמד, אבל השולחן שלי ממוקם כך שגבי אל הדלת. חוץ מזה שישיבה ליד שולחן עבודה כאשר הגב מופנה לפתח היא ממש פשע לפי תורת הפנג שואי, מסך המחשב הגדול שלי חשוף לעיני כל ומי שרק חולף ליד המשרד יכול לראות בדיוק מה אני עושה. אמנם כבר למדתי לזהות על פי התהודה את צעדיהם של כמה מבעלי התפקידים במשרד אבל על אף הזיהוי המוצלח, זמן התגובה שיש לי לשם הקטנת "חלונות שאינם קשורים לעבודה" הוא אפסי. חבל. אז את חיפושי הז'קטים עשיתי בזמני הפנוי. לאחרונה אני בקטע של כל מה שמושך תשומת לב: שרוולים מנופחים, כתפיים מודגשות, צווארונים ודשים מוגדלים וכמובן כל מה שמנצנץ - ניטים ופאייטים. אין כמו ז'קט בומבסטי ובעל נוכחות להתחיל איתו את השבוע.


התמונה הימנית לקוחה מכאן. משמאל טיילור תומסי בז'קט של Rick Owens. התמונה לקוחה מ-jakandjil, למטה ז'קט של Rick Owens Lilies מ-net a porter ומשמאל תמונה סרוקה מהספר Decades of Fashion (זוהי גרטה גארבו המסתתרת מתחת למעטפת הענק המפוספסת).

התמונות לקוחות מ-garance dore, modelcouture ומ-style.com.

מאוד רציתי למצוא תמונת תקריב של הז'קט היפהפה של Givenchy המעוטר במגה-ניטים. ישנם לא מעט צילומים של מרי קייט אולסן לובשת אותו אבל לדעתי היא נראית קצת מגוחכת בו כי השרוולים מאוד ארוכים והוא קצת גדול עליה. אז מצאתי את התמונה הזו של דריה (הפרצוף שלה קצת מוסתר, תסמכו עלי שזו דריה), שבה החזה תופס חלק נכבד אך הוא לא הפואנטה - לא הפואנטה שאני מנסה להעביר, לפחות. התמונה הזאת גורמת לי לתהות מה נסגר עם דוגמניות ועירום לאחרונה. כמעט בכל המגזינים הפשיטו כבר את כל הדוגמניות ואיפה שלא אדפדף, אני יכולה לסמוך על כך שהפירסינג של לארה סטון יידחף לי לתוך הפרצוף. נראה לי שזה קצת כמו בגדי המלך החדשים: כבר מיצינו את כל הרעיונות, עשינו אלף ואחת ווריאציות לאותם נושאים ולאותן כתבות מצולמות, אז כל מה שנשאר לנו להגיד זה ש'עירום הוא הקוטור החדש'. טוב, אם כן, אז לכל אחד ואחת מאיתנו יש חליפת קוטור בבית, ועוד בחינם... מיותר לציין שאני לא ממש קונה את זה - יולבשו הדוגמניות לאלתר! (או לפחות לארה סטון. מסכנה, היא עוד תחטוף דלקת ריאות...)
שיהיה שבוע מוצלח, ולמי שקורא את זה בעבודה, אני מאוד מקווה שאתם יושבים עם הפנים לדלת ויכולים להינות מקריאה בנחת!

9 comments:

אני בתור חולת ג'קטים נהנתי מהאוסף המשובח שמצאת, והייתי נותנת הרבה מאוד בשביל הג'קט של ז'יבנשי...לגבי ג'קט פייטים, יש לי אחד כזה, אבל אני עדיין בשלבי "היכרות" איתו...לא כל כך יודעת איך לשלב אותו בלי למשוך יותר מדי מבטים מוזרים...

איזה מזל שיש לי משרד לבד!.לירון ק.

העיקר שלא עם הגב לדלת!

אהבתי את הג'קט עם הנצנצים בתמונה השמאלית!
מהמם מהמם מהמם

דווקא אני לא מתה על שרוולים מנופחים חח
פעם אחת עשיתי שופינג זריז וקניתי ג'קט מהמם וכשהגעתי הביתה התבאסתי שיש לו שרוולים מנופחים חח לא שמתי לב בכלל

אצלי זה היה נורא לא פחות - אנחנו יושבים ב-open space, ולפני שקיבלתי מסך דק ישבתי כשגבי פונה לפרוזדור, וכל עובר ושב יכול היה להציץ אל המסך. בגלל שיש פה גם הרבה רעש, ישבתי עם אוזניות, ולא שמעתי את צעדי הבכירים.
המסך הדק הציל אותי - סובבתי אותו ועכשיו יש קצת פרטיות - ואפשר לקרוא על אופנה ותרבות!
אגב, אני חייבת לציין שגרטה גארבו נראית כאילו היא התעטפה בשטיח...

נדמה לי שדווקא בג'ק וג'יל שמוזכר להלן נמצאת תמונה די מופלאה של הג'יבנשי, שמונח על כתפיה של לא אחרת מהקארין: http://jakandjil.com/blog/?p=605
מלבד זאת, יש שם גם תמונה של ז'קט שקצת מהדהד את היצירה הנ"ל: http://jakandjil.com/blog/?p=753 (נראה כאילו מישהו חטב בפראות את הניטים של הג'יבנשי. אין א גוד וויי, כמובן, א רילי גוד וויי).

לא יודעת איך את בשאר המחקרים, בשטח של מחקרי אופנה עשית פה עבודת קודש אמיתית!!!!

מיכל - קארין יודעת לעשות את העבודה. הז'קט השני מדהים, חזרתי אליו כמה וכמה פעמים.

tammy - גרטה גארבו נראית לי כמו טורטיה שיקית או לאפה אופנתית במיוחד..

mummy - תודה, "מחקרים וחיפושים" זה כבר השם השני שלי.. :)