9/19/08

אייקון אופנה - Róisín Murphy

מי שלא מכיר, וכדאי שיכיר מהר, זוהי רוושין מרפי (כך השם הפרטי שלה, האירי, אמור להיות מבוטא, למיטב ידיעתי), בעבר סולנית להקת "Moloko" המעולה (להיטים ידועים: sing it back ו-the time is now). על אף שברגע הראשון היה נראה לי שמדובר בבחורה סקנדינבית (משהו בה שידר לי סקנדינביות משום מה...) היא בעצם ילידת אירלנד ולאחר כ-9 שנים בהן עמדה בקדמת הבמה כחלק ממולוקו (יחד עם בן זוגה דאז, מארק בריידון) החליטה לפצוח בקריירת סולו מוצלחת, בשנת 2004. הגברת מרפי כיכבה בימים האחרונים כאורחת כבוד ודיירת קבועה של ה-front row בשבוע האופנה בלונדון, וכרגיל דפקה הופעות כמיטב המסורת. שלה. הביטוי היחיד שעולה לי לראש בהקשר הזה הוא Total Look ואני תוהה איך לתרגם אותו לעברית. "מראה טוטאלי?", "מראה כולל?" זה מזכיר לי התחבטות שהיתה לי בכתיבת הסמינריון האחרון לגבי המונח הגרמני Gesamtkunstwerk שהתרגום שלו לאנגלית הוא total work of art או complete artwork משום מה "עבודת האמנות השלמה" נשמע קצת כמו "ארץ ישראל השלמה" ולא ממש פוגע במטרה. בכל מקרה, נחזור לבחורה האקלקטית והתיאטרלית הזו שכל הופעה שלה, בין אם על במה ובין אם לאו, היא ממש הופעה:

כל פריט בלבוש שלה נבחר בקפידה והיא מאוד אוהבת להשלים את המראה באמצעות 'דובדבן שעל הקצפת' בדמות כובע יוצא דופן:

גם אם זה לא נראה הכי פרקטי, זה מעניין, לא שגרתי, היא יודעת ללבוש הכל בחן ולהיכנס היטב לדמות שהיא בחרה לעצמה ובתור אמנית ומוזיקאית שמופיעה על במה, זה ממש מוסיף לשואו. לא ראיתי אותה בהופעה חיה לצערי, וזה בהחלט משהו שהייתי שמחה לסמן עליו וי...

למי שמעוניין בעוד תמונות, מידע ומוזיקה, יש לבחורה אתר, יש גם מיי ספייס, וגם בלוג שנכתב אודותיה (ממנו לקחתי את התמונות לפוסט זה). ואיך אפשר לחתום מבלי לצרף את הקליפ המצוין לשיר You Know Me Better, שמלבד מפגן מוזיקה טובה (אהבתי!) מהווה גם ממתק עין ראוי:


9 comments:

גיליתי את הבלוג שלך לפני כמה ימים והוקסמתי (:
את עושה אחלה עבודה!
ומצטערת שזה לא קשור לפוסט הספציפי, אבל יש לי שאלה קטנה: את הזוג הזה (http://bp2.blogger.com/_1IQMEU3GM-s/SDb5cItGjmI/AAAAAAAAAcg/Gsu9ElOthq4/s1600-h/shoes2.jpg)

ניתן למצוא גם בסניפי nine west בארצינו הזעירה?

שבוע טוב.

תודה, אני שמחה לעשות את העבודה!
נאמר לי מכמה קוראות כאן שהנעליים נמכרו בארץ. לא נתקלתי בהן בסניף החיפאי בגרנד קניון אך בסניפים שבמרכז לדעתי הוא נמכר. (גם לא נתקלתי בהן ב"קיריון", אם כי אני לא מרבה לבקר שם). הייתי בטוחה שגלדיאטורים כאלה יציפו את ארצנו, במבחר צבעים, גבהי עקב ומחירים אבל לצערי זה לא קרה. כנראה בקיץ הבא, ואם כן אנו בדיליי טרנדים רציני...

אני מחבבת את הבחורה הזאת, ראיתי אותה בכמה קליפים אבל לא ידעתי שיש לה סגנון כל כך משוגע:)

הבנתי ממישהו שהיה וראה שגם בהופעות של היא טוטאלית.
זאת אמנית אמיתית כנראה.

אין מה להגיד. מופע אודיו-ויזואלי. אני מאוד אוהבת את המוזיקה שהיא עושה וגם מאוד אהבתי את "מולוקו". אני חייבת לראות אותה בלייב!

נפלאה!
אין מה לדבר, כובעים מוזרים זה דבר בריטי להחריד.

לגמרי! זה כל כך בריטי והערה/הארה כל כך במקום :)

איזה קטע היא היתה גם שלי (אייקון אופנה בבלוג...ואפילו באותו זמן!!!)
דרך אגב את השם שלה הוגים ROSHIN

באמת צירוף מקרים משעשע!
כן, זה כמו שכתבתי, ראיתי קטע מהופעה שלה בה היא אומרת לקהל את השם(כי בטח רוב המעריצים שלה לא יודעים לבטא אותו נכון) נו, אין מה לעשות, שם אירי... :)