6/29/12

wardrobe tips טיפים לסידור הארון

closet_wardrobe_kate_bosworth
source

I'm getting a lot of e-mail questions from readers, and also private messages on the blog's facebook page, which I answer privately. Sometimes I notice different readers have similar questions, so I guess it is time for a post. This one will be about tips for organizing your closet, which I get asked about a lot. I hope you enjoy!

אני מקבלת לא מעט שאלות במייל ובהודעות פרטיות בדף הפייסבוק של הבלוג וכשאני רואה ששאלה מסוימת היא די פופולרית, אני מבינה שכנראה שהגיע הזמן לפוסט. אחת השאלות שחזרו על עצמן לאחרונה הייתה "איך את מסדרת את הארון שלך?" ו"איך את שומרת על הבגדים בארון"? אז הנה כמה רעיונות שנתקלתי בהם ושחשבתי עליהם בנוגע לארגון וניהול נכון של הארון .

טיפים לסידור הארון:

1. קנו פחות בגדים.
הרי אם יש לכם פחות דברים לסדר, רק הגיוני שהסידור יהיה יותר קל.
ולעצמי אני אומרת: תמשיכי לעבוד על עצמך.

2. השתמשו בקולבים איכותיים וזהים.
אחד הטיפים ששומעים בדרך כלל ממי שמתחזק/ת בחדר ארונות שהינו חדר בפני עצמו –walk in closet. זה מאוד יפה בתיאוריה אבל במציאות האמת שהארון שלי הוא מישמש של קולבים, יתר על כן אני לא בוחלת בקולבי המתכת הפושטים שמקבלים בניקוי היבש. כאלה שלא מזמן ראיתי שהמגזין אסקוויר מגדיר אותם כ"אמצעי לפריצת רכבים בלבד".
וברצינות רגע בנושא התלייה - אני מהגורסים שכדאי לשים כמה שיותר דברים בתלייה. בעיקר חצאיות במתלה ייעודי עם שני אטבים, ועל זה אני די מקפידה.
מה שכן, שימו לב שאם מחלקת התלייה שלכם צפופה מדי הבגדים מתקמטים, אז כדאי לתלות, אבל להשאיר איזהשהוא מרווחון בין קולב לקולב.

closet_wardrobe_mode_damour
source

3. פריטים דומים הניחו קרובים זה לזה בארון.
אני לא נמנית על זן המסדרים האובססיביים קומפולסיביים שממיינים את הבגדים שלהם לפי צבע, למרות שזה יכול להיות מרהיב ויעיל ביותר אם במקרה צוות צילום של ווג מגיע לצלם לכם את המלתחה (קורה כל יום).
עם זאת, הדבר העיקרי שאני מקפידה עליו הוא לסדר ערימות של פריטים מסוג דומה. נאמר: ערימת טישרטים, ערימת גופיות, ערימה ג'ינסים וכיו"ב. במצב כזה, כאשר אני באה לחפש פריט מסוג מסוים, אני יכולה לראות לנגד עיני את כל המבחר שיש לי באותה קטגוריה.

clothing_rack_wardrobe
source

4. היעזרו במתקן תלייה מחוץ לארון.
הצעתי היא להעדיף תמיד תלייה בתוך ארון סגור על פני מתקן תלייה פתוח (מונע אבק, סיכון לכתם אקראי או התקפה אופנתית נפשעת של אחת מחיות הבית על מתקן הבגדים) אבל כל מתלבשת סדרתית רצינית יודעת שאין מנוס מזליגה של חלק מהארון למתקן תלייה חיצוני.
בעניין זה הייתי ממליצה להשתמש במתלה מקצועי, כזה שקונים בחנויות מתמחות שמספקות ציוד לקמעונאי אופנה, ולתלות על המתקן הזה דווקא את הדברים שנמצאים בשימוש גבוה ברגע נתון – מאפשר גישה נוחה לפריטים שממילא אנו נוטים לגשת אליהם.

shoe_closet_boxes_tracy_taylor
source

5. אחסון נעליים:
בעודנו מחפשים דירה לקבוע בה את משכננו ולקשור את עצמנו אליה בעבותות שרק משכנתא יכולה, אני מתחילה להבין שהחלום על קיר שלם של נעליים הולך ומתרחק ממני. כלומר, אוסף של נעליים שיכול לאכלס קיר כזה כבר יש, רק חסר המטראז' שיאפשר זאת.
לכן אאלץ להמשיך את אחסון הנעליים בצורה הנוכחית, והוא בעיקר, קופסאות.
הדבר החשוב ביותר באחסון בקופסאות הוא לדעת מה יש בתוכן, לכן לא כדאי להתעצל ולכל הפחות להוסיף פתקית על הצד של הקופסה ולציין עליה מה יש בה. המהדרין יוסיפו צילום של הנעליים על הפתקית הזו – ולא יתחרטו.

shoe_rack_sincerily_jules
source

עוד רעיון מעניין לאחסון נעליים שנתקלתי בו (בתמונה מעל) – לטעמי יכול להיות מצוין ליישם בחדר הכביסה / חדר שירות בעזרת 3 מדפים פושטים מאיקאה. עליהם תוכלו לשים את הנעליים שנמצאות בשימוש גבוה כך שיהיה קל לגשת אליהן.
הדבר היחיד שלא הצלחתי לפענח בעניין הזה הוא איך למנוע מהחתול לקפוץ על המתקן הזה ולהפיל את כל הנעליים. כי זה בטוח יקרה.

זהו לבינתיים, שיהיה סופ"ש נעים!

Here are my 5 wardrobe tips for keeping your closet neat and dandy:

1. Buy less stuff.
The less things you have, the easier it will be to organize them. non?(yeah, keep talking to yourself...)

2. Use quality and identical hangers.
This is the kind of tip you hear from people who have a luxurious walk in closet (not me).
It's a great idea but truth is I use all kinds of hangers and also have no problem at all using those plain wire hangers you get from the dry-cleaners. Lame, I know, but as long as you have enough room between hangers, so the clothes won't get wrinkled, it's good enough.

3. Put similar items next to each other.
The obsessive compulsive people among you can even arrange your wardrobe by color, which is amazing and very handy in case a Vogue teem comes to photograph your closet (happens every day).
In the mean time I keep similarity in proximity: t-shirts next to t-shirts, blouses with blouses, skirts with skirts. yada yada yada.
This way when I'm looking for a certain clothing item, I can see my whole selection in a specific category.


4. Use a clothing rack.
I definitely always opt for keeping things inside a closet (prevent them from collecting dust, and getting the random stain or being the target of your pet's attack).
But every serious fashion addict knows you can't help but have your closet expand outside it's limits.
When that's the case I would choose a nice heavy duty rack and put on it my fave stuff that are in high rotation at the moment - so that they will be easier to reach and put back.

5. Shoe storage:
I'd love to have a decent wall of shoes, and pretty sure I have the amount of shoes required, but not enough squre foot in the apartment to allocate for this kind of shoe place. So until that time arrives I'm using shoe boxes.
The important thing about boxes is to know what's inside them so don't forget to use a note and a picture - it really helps!
Found another nice idea for shoe storage (shown in the last pic above) - thinking of installing 3 shelves in my little laundry room for the shoes in high rotation. Only question regarding this is how am I keeping the cat from jumping on it and knocking all the shoes down???

That's it for now, hope you got a few ideas. Have a nice weekend!