10/17/08

בלי כפתורים, בלי רוכסנים


התמונות לקוחות מ-Net A Porter ו- Forever21.

טרנד שהולך להיות חזק ונפוץ החורף הוא הסריגים הפתוחים. זאת לא המצאה חדשה והמעצב Rick Owens עושה את זה היטב כבר שנים אבל שמתי לב שהעניין החל לחלחל גם לרשתות האופנה הגדולות והמוכרות. אני מברכת על כך משום שיש כמה דברים מאוד טובים בטרנד הזה:
ראשית, מאחר והסריג פתוח הוא מחייב לבישת חולצה או סריג אחר מתחתיו ולפיכך מעודד את סגנון השכבות. ואנחנו כמובן מאוד אוהבים שכבות! (שתי שכבות זה יותר מעניין מאחת, לא?) שנית, מדובר כאן בפריט לבוש שנראה ברמת תחכום גבוהה, אבל קל מאוד ללבישה. גם למי שמתקשה בחיבורים ושילובים יהיה קשה לעשות טעות פטאלית עם סריג מסוג זה. ולסיום, הנונשלנטיות - הרי, כמה שלא נתארגן ונעמוד מול המראה, אנחנו לא רוצות שיראו עלינו את המאמץ (אני תמיד אוהבת לומר: "תזיע הרבה, אבל שלא יראו את זה עליך") וסריג כזה בהחלט מוסיף ארשת של קלילות להופעתך. משהו בסגנון: "סתם זרקתי את זה על עצמי בדרך החוצה...". אני כבר אימצתי בחום את הרעיון ואני מניחה שהראיות המצולמות לכך יגיעו בקרוב...

9 comments:

יש לי אחד כזה, דווקא מהוניגמן, מכל המקומות, ואני פשוט חורשת עליו כבר שתי עונות. אין משהו שיותר נוח מזה, אבל את גורמת לרצות עוד אחד, באפור כהה (שלי בגוונים של חום אפור) :)

קניתי אחד לפני כמה חודשים בBCBG שעלה לי קצת יותר ממה שרציתי להוציא, אבל אהבתי את צבעו להפליא
ואז נתקלתי בגרסא דומה (עד כדי כאב) בעין השלישית, ב120 שקל.
LIVE AND LEARN

העיקר שאת נהנית ממנו! הסריגים האלה צצים עכשיו בכל מקום. ויש גם מעילים יפהפיים בווריאציה הזו, ששמתי עליהם עין, אך יקרים... נחכה לסופעונה

א) מראה השכבות אומר מבחינתי רק דבר אחד: שתי מכונות ביום! (לא לשכוח שאני מכבסת בשביל ארבעה).
ב) לא מתחברת לסריגים הפתוחים, בכלל: לא מתחברת להמון דברים. לפני כמה ימים נעלתי מגפיים חומים, סקיני ג'ינס, חולצה פושטית חומה מגאפ וסריג אוף וויט (עם כפתור אחד חום, זה נחשב?) והרגשתי: ככה אני צריכה להתלבש כל יום.
זו ממש בעיה לגור במיד ווסט: ממי תקבלי השראה? אנשים יוצאים פה אשכרה עם טריינינגים. לא שבאל איי היה הרבה יותר טוב: ג'ינס קצר, שתי גופיות ופליפ פלופס זה גם לא שיא האופנה אבל לפחות היה יותר מוקפד ופה ושם יכלת אפילו לראות משהו מרטיט. המקום היחיד שפשוט יכלתי לשבת על ספסל ולבהות בעוברים ושבים (בעיקר בעוברות ושבות) כמו בתצוגת אופנה היה בשיקאגו וזה רק כי לבושתי כי רבה טרם ביקרתי בניו יורק.

גם אני מתכוונת לאמץ את הטרנד בשילוב עם חגורה מעל, רק שפה במרכז עדיין די חמים לסריג ארוך אז אאלץ להמתין :)

I really like the boyfirend cardigan trend that's going on (and is very similar to the open cardigen)... It basically answers the same need, only gives it a different twist, something a bit more vintage looking, less modern.

אני חושבת שזה חמוד ובטח גם שימושי. אבל סחטיין על הניתוח המעמיק של הצורך שלנו בכזה קרדיגן.....

יש לי סריג בעל אותו עיקרון ששאלתי לפני כמה חודשים מהארון של אמא.
לאחר מלא ניסיונות מול המראה ביצירת פרצוף "היי, אני רק נראית בת 85, אבל למעשה אני רק בשנות העשרים שלי" (שאגב, נגמרו בכישלון), הגעתי למסקנה שלא יעזור כלום, הסריגים האלה יוצרים מראה ממש זקן.
למרבה הפלא, לסיפור יש דווקא סוף טוב: הסריג החביב נלבש בסוף בתור שמלה - פשוט הצלבתי את שני הפתחים אחד על השני והוספתי חגורה שחורה וסטנדרטית כדי להשאיר אותם כך, וואוולה!
מאז הוא לא חזר לארון של אמא. חה-חה.

מישליקה - לא כולם בבית חייבים ללבוש קרדיגן מעל, רק האחראית על הכביסות ;)
טופי- ה'בויפרנד קרדיגן' מקסים בפני עצמו. אולי אעשה פוסט... או שאצטלם עם השניים שיש לי
miss f- אני תמיד שמחה על פריט לבוש שמוסיף לי שנה, שנתיים או עשר, אבל נראה לי שזו רק אני... הרעיון שלך נשמע מעולה ונראה לי שגם בווריאציה הפתוחה זה יכול ללכת טוב עם חגורה מעל (כמו שstanding ovation ציינה).